Nehnuteľnosti pre Váš biznis

ADMS - realitná kancelária

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Firmy majú možnosť získať financie na služby architektov

Malé a stredné podniky môžu získať voucher na architektonické služby v hodnote až do 10-tisíc eur. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spustila registráciu záujemcov, registrovať sa dá do 31.1.2019. Príspevok je súčasťou národného projektu SIEA Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu v SR.

SIEA ponúka novú formu európskej pomoci, ktorá má podporiť kreatívny priemysel na Slovensku. Registráciu na vouchery pre malé a stredné podniku spustila 23. augusta 2018, firmy s nimi môžu pokryť až 50 % nákladov na služby a dajú sa využiť do 31. januára 2019. Na prvú výzvu pre oblasť architektúry je vyčlenených 1 milión eur. Minimálna hodnota vouchera je stanovená na 1 000 eur a maximálna je 10-tisíc eur. „Podnikatelia, ktorí získajú voucher, zaplatia celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie im SIEA voucher spätne preplatí,“ informuje hovorca agentúry Stanislav Jurikovič a dodáva, že pri registrácii si podnikateľ vyberá, či podá žiadosť do prvého kola hodnotenia s termínom ukončenia realizácie svojho projektu do 31. októbra 2018 alebo do druhého kola s termínom ukončenia do 31. januára 2019.

Podmienky registrácie
Registrovať sa možno počas pracovných dní v čase od 12:00 do 20:00 h. Pri elektronickej registrácii vyplní podnikateľ formulár, do ktorého uvedie aj názov víťazného dodávateľa, ktorý predložil najnižšiu cenovú ponuku. Od okamihu zaregistrovania sú pre podnikateľa v systéme rezervované prostriedky na jeho voucher.

Architekti môžu o spoluprácu so SEIA stále požiadať
Dodávatelia služieb, ktoré sú predmetom kreatívnych voucherov, musia podnikať v príslušnom odvetví minimálne rok. Ak sa chcú do projektu zapojiť, môžu požiadať o zápis do zoznamu oprávnených realizátorov. Po podpísaní zmluvy o spolupráci so SIEA bude ich profil zverejnený v Galérii realizátorov na stránke projektu. Ak dodávateľ s najnižšou cenovou ponukou nie je v zozname, o zápis musí požiadať najneskôr do piatich dní odvtedy, čo podnikateľ predloží žiadosť o kreatívny voucher. Aktuálne je v galérii zverejnených približne 50 profilov realizátorov, viac ako sto ďalších už požiadalo o registráciu.

Dizajn, programovanie i reklama
Podpora kreatívneho priemyslu v rámci tohto programu však nezostane iba pri architektoch. Zverejnené sú už napríklad aj podmienky poskytovania voucherov na služby dizajnérov. Registráciu voucherov v tomto odvetví spustili 30. augusta 2018. Na jeseň plánuje SIEA vyhlásiť aj výzvy na vouchere v odvetviach programovanie a tiež reklama a marketing. Rovnako ako pri dizajne aj v týchto odvetviach bude maximálna hodnota vouchera 5 000 eur.

Operačný program Výskum a inovácie pre 1 500 podnikov
Kreatívne vouchere sú určené pre mikro-, malé a stredné podniky, ktoré majú záujem inovovať a využiť pritom služby z vybraných oblastí kreatívneho priemyslu. Nová forma európskej pomoci je súčasťou národného projektu SIEA s názvom Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu v SR. V rámci projektu, ktorý je financovaný z Operačného programu Výskum a inovácie, budú v nasledujúcich rokoch vydané vouchere v hodnote 7,5 mil. eur pre minimálne 1 500 podnikov. 

Zdroj: reality.sk, 2018.Firmy majú možnosť získať financie na služby architektov. [online]. [citované 15.10.2018]. Dostupné z: https://www.reality.sk/clanok/novinky/firmy-maju-moznost-ziskat-financie-na-sluzby-architektov

Novinky a aktuality
Novela katastrálneho zákona prináša v októbri dôležité zmeny Novela katastrálneho zákona prináša v októbri dôležité zmeny Od 1. októbra nadobúda...
Slovensko patrí medzi 30 najtransparentnejších realitných trhov sveta Slovensko patrí medzi 30 najtransparentnejších realitných trhov sveta a zároveň je ôsmou...
Firmy majú možnosť získať financie na služby architektov Firmy majú možnosť získať financie na služby architektov Malé a stredné podniky môžu získať...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Činnosť spoločnosti ADMS, s.r.o. je zameraná na oblasť obchodovania s nehnuteľnosťami komerčného charakteru pre obchod, priemysel a logistiku na západe Slovenska. 
Našim klientom vieme nielen poskytnúť kvalitné služby v oblasti realít, ale taktiež zabezpečiť služby v súvisiacich odboroch ako sú oceňovanie nehnuteľností, právne, geodetické služby, finančné, účtovné a daňové poradenstvo, stavebníctvo a architektúra.
Sme Licencovanou kanceláriou NARKS.