Nehnuteľnosti pre Váš biznis

ADMS - realitná kancelária

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Prečo je dôležité mať licenciu?

Od roku 2016 dochádza v Národnej asociácii realitných kancelárií Slovenska k zmene udeľovania realitnej licencie. Cieľom je prechod na vyššiu kvalitatívnu úroveň certifikácie s vysokým kreditom a uznaním spoločnosti. Zároveň nový systém odpovedá na požiadavky novoprijatej Národnej sústavy povolaní a kvalifikácií.

Pre realitné kancelárie a maklérov predstavuje licencia spôsob ako preukázať svoje profesionálne vedomosti a odbornosť v realitnom podnikaní. Platná licencia sa stáva osvedčením  pre verejnosť aj potenciálnych klientov.

NARKS predstavuje nový koncept licencií s cieľom aktívne zvyšovať kvalitatívnu úroveň trhu a presadzovať jeho profesionalizáciu. Zároveň umožňuje všetkým záujemcom vzdelávať sa a byť informovaný.

Základným rozdielom v porovnaní so súčasnou licenciou NARKS je obmedzená doba platnosti novej licencie. Vplyv zmien v legislatíve na realitnú činnosť je veľký. Z tohto dôvodu je potrebné, aby realitní makléri mali prístup k informáciám a kontinuálne si dopĺňali svoje vedomosti. Preskúšanie po uplynutí licencie opätovne garantuje verejnosti overenú kvalitu a úroveň vedomostí.

Po úspešnom absolvovaní testu je subjekt zahrnutý do registra licencovaných subjektov NARKS: http://www.narks.sk/licencovane-realitne-kancelarie/

 

 

1/ Licencovaná realitná kancelária NARKS

  • Licencia sa získava testom odbornej spôsobilosti. Test obsahuje súbor 70 otázok zo 17 okruhov z realitnej praxe (celá databáza má zhruba 1600 otázok).

  • Vydáva sa na meno určenej zodpovednej osoby za realitnú kanceláriu

  • Je viazaná na realitnú kanceláriu.

  • Platí 5 rokov.

 

2/ Licencovaný realitný maklér NARKS

  • Licencia sa získava tzv. malým testom odbornej spôsobilosti. Test obsahuje súbor 35 otázok z 10 základných okruhov z realitnej praxe (celkovo 500 otázok).

  • Vydáva sa na meno makléra

  • Nie je viazaná na realitnú kanceláriu.

  • Platí 3 roky.

Zdroj: NARKS. 2016. Prečo je dôležité mať licenciu. [online]. [citované 25.04.2016]. Dostupné z http://www.narks.sk/preco-je-dolezite-mat-licenciu/

 

 

Novinky a aktuality
Mať živnosť „na prenájom“ sa môže vyplatiť. Ak to viete využiť Mať živnosť „na prenájom“ sa môže vyplatiť. Ak to viete využiť Aj vy patríte medzi tých,...
Index realitného zdravia Posledný zverejnený stav Indexu Situácia sa na prelome rokov vylepšila, IRZ sa posunul z...
Prečo je dôležité mať licenciu? Prečo je dôležité mať licenciu? Od roku 2016 dochádza v Národnej asociácii realitných...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Činnosť spoločnosti ADMS, s.r.o. je zameraná na oblasť obchodovania s nehnuteľnosťami komerčného charakteru pre obchod, priemysel a logistiku na západe Slovenska. 
Našim klientom vieme nielen poskytnúť kvalitné služby v oblasti realít, ale taktiež zabezpečiť služby v súvisiacich odboroch ako sú oceňovanie nehnuteľností, právne, geodetické služby, finančné, účtovné a daňové poradenstvo, stavebníctvo a architektúra.
Sme Licencovanou kanceláriou NARKS.