Nehnuteľnosti pre Váš biznis

ADMS - realitná kancelária

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Viete aké sú pravidlá investovania pre tento rok?

 

Ako a kam investovať v roku 2019 je čoraz častejšou otázkou záujemcov o zhodnotenie svojich úspor. Hoci analytici naznačujú možný príchod krízy, aj v tomto roku existuje priestor na zhodnotenie prostriedkov. Či je vhodné investovať napríklad do nehnuteľnosti radia finanční odborníci.

Ilustračné foto


„Každý rok je dobrý na začatie s investovaním, neexistuje dobrý alebo zlý rok,“ hovorí Michal Ďuriš, zo spoločnostiUmbrella Group, ktorá pomáha klientom v oblasti osobných a firemných financií, investícií, úverov a poistenia. Podľa neho tento rok viac ako iné roky platí pre investovanie zlaté pravidlo – nestaviť všetko iba na jedno aktívum. Platí to aj preto, že o ďalšej kríze sa hovorí častejšie než v ostatných rokoch. Napriek tomu sa dá prichádzajúce obdobie využiť vo svoj prospech, pokiaľ sa radíte s odborníkmi. 

„Ďalším z účinných nástrojov je napríklad neinvestovať jednorazovo, ale pravidelne, tvoriť si kapitál postupne. Ak by totiž trh v najbližších mesiacoch či rokoch poklesol, tak investor nakúpi aktíva lacnejšie. Tak na opätovnom raste trhu zarobí efektívnejšie. Dôležité je však začať,“ uviedol Ďuriš. 

Naši finanční sprostredkovatelia skladajú portfóliá klientov primárne z troch typov aktív – dlhopisov, akcii a realít. „Ich pomer nastavujeme podľa rizikovosti klienta a podľa toho, aký má investičný horizont. Hoci väčšina analytikov tento rok recesiu nepredpokladá, je dobre byť konzervatívnejší než v minulých rokoch,“ spresňuje Ďuriš. Pre klasických retailových klientov odporúča investovať do podielových fondov alebo do tzv. ETF fondov obchodovaných na burzách, o ktorých sa v poslednej dobe často hovorí. Pre konzervatívnych klientov sú z finančných produktov vhodné napríklad termínované vklady či stavebné sporenie. „Ale vzhľadom na výšku inflácie okolo troch percent, ktorá presahuje výnos z týchto produktov, by som ich odporučil využiť len ako menšie časti portfólia,“ upozorňuje Ďuriš. 

Veľa klientov má dnes tendenciu investovať voľné prostriedky do kúpy ďalšej nehnuteľnosti a jej následného prenájmu. Už menej ich však naozaj zvažuje reálny výnos a riziká takejto investície, aj v porovnaní s inými dostupnými finančnými nástrojmi. Nehovoriac o časovej investícií, ktorú s kúpou a následnou správou nehnuteľnosti musia podstúpiť. 

Dnes sa za solídny výnos považuje zhodnotenie 3 až 4 percentá, pri rizikovejších investoroch a dlhodobejších horizontoch je to 6 až 8 percent ročne.


4 pravidlá investovania na rok 2019: 

•    Začať ihneď 
•    Tvoriť si kapitál postupne, nie jednorazovo 
•    Diverzifikovať – rozložiť investíciu do viacerých aktív 
•    Viac zvažovať pravdepodobnosť straty 

 

Zdroj: reality.sk, 2019. Viete aké sú pravidlá investovania pre tento rok? [online]. [citované 03.07.2019]. Dostupné z: https://www.reality.sk/clanok/novinky/viete-ake-su-pravidla-investovania-pre-tento-rok

Novinky a aktuality
Pravidlá investovania pre rok 2019 Viete aké sú pravidlá investovania pre tento rok?   Ako a kam investovať v roku 2019 je...
Prenájom priemyselných nehnuteľností sa koncom roku 2018 strojnásobil Prenájom priemyselných nehnuteľností sa koncom roku 2018 strojnásobil   Koniec minulého...
5 znakov eco-friendly kancelárie 5 znakov eco-friendly kancelárie   Krajší dizajn, nižšie náklady, zdravšie prostredie. A...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Činnosť spoločnosti ADMS, s.r.o. je zameraná na oblasť obchodovania s nehnuteľnosťami komerčného charakteru pre obchod, priemysel a logistiku na západe Slovenska. 
Našim klientom vieme nielen poskytnúť kvalitné služby v oblasti realít, ale taktiež zabezpečiť služby v súvisiacich odboroch ako sú oceňovanie nehnuteľností, právne, geodetické služby, finančné, účtovné a daňové poradenstvo, stavebníctvo a architektúra.
Sme Licencovanou kanceláriou NARKS.