Nehnuteľnosti pre Váš biznis

ADMS - realitná kancelária

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Realitný obchod roka

Singapurčania kúpili aj parky na Slovensku

Na európskom trhu nehnuteľností došlo k najväčšiemu obchodu tohto roka. Spoločnosť P3 Logistic Parks mení majiteľa. Vlastník, developer a správca priemyselných nehnuteľností dnes oznámil, že so singapúrskym štátnym investičným fondom GIC podpísal finálnu dohodu o predaji spoločnosti. P3 pritom na Slovensku prevádzkuje dva logistické parky.

O tom, že popredný európsky developer logistických a priemyselných parkov pôsobiaci aj na Slovensku P3 Logistic Parks je na predaj, písala redakcia TREND Reality začiatkom septembra. Severoamerickí majitelia TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge si vtedy firmu cenili na vyše 2,5 miliardy eur. Nakoniec však získali o 100 miliónov eur menej.

Dnes oznámili, že spoločnosť P3 Logistic Parks kupuje singapúrsky štátny investičný fond GIC. Kúpna cena bola stanovená na 2,4 miliardy eur, čo z nej robí najväčšiu tohtoročnú transakciu v sektore nehnuteľností v Európe. K dokončeniu transakcie, ktorá podlieha schváleniu regulačných orgánov, by malo dôjsť do konca roku 2016.

„S podporou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge sa nám podarilo výrazne vzrásť na našich kľúčových trhoch, stali sme sa lídrom trhu a vymedzili sme sa ako zákaznicky orientovaná spoločnosť. Tešíme sa na spoluprácu s jedným z celosvetovo najväčších štátnych fondov GIC a veríme, že v doterajšom úspechu budeme i naďalej pokračovať,“ uviedol CEO spoločnosti P3 Ian Worboys.

TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge prevzali spoločnosť P3 v roku 2013 od bahrajnskej investičnej skupiny Arcapita, ktorá ju vlastnila päť rokov. Za toto obdobie sa zo skupiny stala jedna z najväčších európskych plne integrovaných logistických a developerských platforiem s portfóliom 3,3 milióna štvorcových metrov skladových a priemyselných nehnuteľností.

V priebehu posledných troch rokov P3 uskutočnila rad akvizícií na kľúčových európskych trhoch, čím viac než zdvojnásobila svoje portfólio, ktoré teraz zahŕňa 163 moderných skladov v 62 parkoch, nachádzajúcich sa v deviatich krajinách. Aktuálne má vo výstavbe 11 nových projektov. Do konca roku P3 dokončí výstavbu s celkovou rozlohou 300 000 štvorcových metrov.

„Veríme, že vzhľadom na diverzifikované ziskové portfólio a vlastníctvo významného podielu pozemkov spoločnosti P3 bude jej silný rast pokračovať. Sme si vedomí dlhodobého potenciálu európskeho logistického sektora a tešíme sa na to, že túto atraktívnu základňu rozšírime o veľmi zdatný manažérsky tím spoločnosti P3,“ povedal k transakcii investičný riaditeľ GIC Real EstateLee Kok Sun.

Skupina má na Slovensku dva logistické parky – P3 Bratislava priamo pri diaľnici D2 pri Lozorne s celkovou plochou vyše 212-tisíc štvorcových metrov a P3 Žilina pri Strečne s plochou vyše 28-tisíc štvorcov.

K najväčším nájomcom na Slovensku patria spoločnosti Schnellecke, Whirlpool, MX Logistika, Donaldson, HBPO či SEBN. Pozemky pre development má P3 aj v ďalších štyroch lokalitách pri Trnave, Trenčíne, Prešove a Košiciach.

 

Zdroj: TREND 48/2016. Realitný obchod roka. Singapurčania kúpili aj parky na Slovensku. [online]. [citované 02.12.2016], Dostupné z: http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/obchod-roka-singapurcania-kupili-aj-parky-na-slovensku.html

 

Novinky a aktuality
Index realitného zdravia Posledný zverejnený stav Indexu Situácia sa na prelome rokov vylepšila, IRZ sa posunul z...
Realitný obchod roka Realitný obchod roka Singapurčania kúpili aj parky na Slovensku Na európskom trhu...
Prečo je dôležité mať licenciu? Prečo je dôležité mať licenciu? Od roku 2016 dochádza v Národnej asociácii realitných...
Zoznam
nehnuteľností
Kategória Lokalita
V krátkosti o nás

Činnosť spoločnosti ADMS, s.r.o. je zameraná na oblasť obchodovania s nehnuteľnosťami komerčného charakteru pre obchod, priemysel a logistiku na západe Slovenska. 
Našim klientom vieme nielen poskytnúť kvalitné služby v oblasti realít, ale taktiež zabezpečiť služby v súvisiacich odboroch ako sú oceňovanie nehnuteľností, právne, geodetické služby, finančné, účtovné a daňové poradenstvo, stavebníctvo a architektúra.
Sme Licencovanou kanceláriou NARKS.